Testovi mobitela

WND Wind Duo 2200

Wind Duo 2200 Wind Duo 2200 Wind Duo 2200 Wind Duo 2200
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Dual SIM Ne
Frekvencija 900 / 1800 / 1900
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 97 x 47 x 17
Masa uređaja (g) 95
Ekran i tipkovnica
Rezolucija ekrana 240 x 320
Broj boja ekrana 262.144
Tipkovnica Alfanumerička
Memorija
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 2 megapiksela (1600 x 1200)
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Ne
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da
WAP Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Poly
Kapacitet baterije (mAh) 930
Vrijeme razgovora 2G (h) 3
Vrijeme čekanja 2G (h) 180
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
FM radio Ne
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Organizator Da
Gdje kupiti
Cijena 3281 Kn
Info Alea


01 / 4550 209
http://www.alea.hr
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Sijamski blizanci
Autor: Branko Kos

Mobitel s dvije SIM kartice, dva zaslona, dva fotoaparata… Ekskluziva samo za čitatelje MobilMedije

U proteklih je godinu dana na našem tržištu zasjalo mnogo novih uređaja koji podržavaju rad s dvije SIM kartice istovremeno. Vidjevši kakvu prođu imaju takvi uređaji, neki se proizvođači pokušavaju nadmetati i u tom segmentu velikog tržišta mobilnih telefona. Tako nam je izrazita čast bila testirati prvi mobitel na našim prostorima koji ne samo da podržava rad s dvije SIM kartice, nego je on spoj dva mobilna uređaja u jednom kućištu čija je jedina zajednička stvar, osim kućišta, baterija. Proizvođač ovog mališana je korejska tvornica Wind Telecom koja je izbacila nekoliko modela s dvostrukim licem. Sama činjenica da su dobitnici RedDot nagrade za dizajn u 2008. godini govori da je riječ o nečem zanimljivom, nesvakidašnjem i originalnom.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1220885095.jpg

Čvrsto spojeni

Ono što je zadivljujuće na ovom aparatu je što su to praktički dva spojena uređaja koji su zrcalno isti te rade odvojeno svaki s različitog telefonskog broja, što predstavlja rješenje mnogim ljudima kojima je nošenje više mobilnih uređaja postalo veliki problem. Ovo je naizgled klasičan monoblok telefon koji posjeduje većinu modernih funkcija koje su nam najpotrebnije. Zasloni su, po našem mišljenju, maleni no ipak toliko pregledni da im veličinu ne smijemo zamjeriti. Uređaj koji smo dobili na testiranje bio je kombinacija srebrne i crne boje, svaka na jednoj strani uređaja kako bi lakše raspoznali koja je kartica u kojem uređaju. Još su moguće dvije varijante boja, zlatno-srebrna i ljubičasto-srebrna.
Bateriju uređaja nećete moći izvaditi jer je u kućištu koje se ne može otvoriti. Doista čudno rješenje, no opet dosta praktično jer ako vam telefon ispadne iz ruke, neće se rastaviti u desetak komada koje ćete kasnije skupljati po sobi ili cesti. Opet, ako vam padne u vodu, tada biste ga trebali odmah izvaditi i odvojiti bateriju. To nećete moći napraviti.

Motorolin štih

Čim primite uređaj u ruku, tipkovnica će vas podsjetiti na Motoroline uređaje. Priznajemo, izgleda prekrasno, no u praksi ipak nije toliko jednostavna za korištenje zbog toga što nijedna tipka nije fizički odvojena, nego su sve spojene. Ipak, kad se naviknete, koristit ćete je jednostavno i brzo.

Dvostruki rad

Sigurno se pitate kako u praksi ovaj uređaj funkcionira? Isto kao da imate dva mobilna telefona u džepu. S obzirom da posjeduje dva zaslona i dvije tipkovnice, jasno je da su to dva potpuno odvojena uređaja pa se sve funkcije obavljaju zasebno bez ikakva prebacivanja kartica za uspostavu poziva. Moguće je ipak u izborniku softverski prebaciti linije, no to je u praksi beskorisna funkcija s obzirom na to da su uređaji potpuno identični, a rade sa zajedničkom baterijom. Odlično je riješen problem drugog poziva s obzirom da kada vam je telefon na uhu i razgovarate na jednu liniju, nikako ne možete vidjeti što se događa na drugom zaslonu. Baš zato će vam stići obavijest na zaslon uređaja na kojem pričate kako imate dolazni poziv ili primljenu poruku na drugoj strani uređaja.

Prikaz brojeva

Testirajući ovaj aparat naišli smo na dvije vrlo korisne i zanimljive funkcije. Naime, vjerojatno vam se često događalo da imate pohranjena dva telefonska broja istog kontakta pod dva različita imena (npr. Ivan mob i Ivan doma), a ti su brojevi isti, samo različitog predznaka (na primjer: 01 1234-567 i 091 1234-567). Pri svakom pozivu s jednog od takvih brojeva telefon uobičajeno pokazuje jedno ime jer ne registrira sve znamenke broja koji vas zove, već kreće straga i pamti samo šest ili sedam znamenki. Što znači, ako imate propušten poziv od Ivana, tada nećete sa sigurnošću znati je li vas Ivan zvao s kućnog broja ili s mobitela (to ćete saznati tek nakon što uzvratite poziv). Kod Winda je moguće regulirati provjeru do devet znamenki tako da uhvati i predznak, te time više neće biti zabuna prilikom pregledavanja propuštenih poziva. Telefonski imenik ima mogućnost pametnog pretraživanja – ne morate tražiti kontakte prema prvim slovima imena, možete upisati bilo koja slova iz naziva i telefon će traženi kontakt prikazati na zaslonu. Na primjer, ako imate spremljen broj pod nazivom MobilMedia, ne morate pisati Mob kako bi se pojavio kontakt MobilMedia, nego možete početi pisati Med i na zaslonu će se pojaviti MobilMedia, odnosno svi kontakti koji u nazivu sadrže Med.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1220885134.jpg

Bogata ambalaža

Serijska ambalaža ovog uređaja je zaista zapanjujuća s obzirom da je kutija doslovce ispunjena dodacima koji dolaze uz aparat. Rijetko smo u praksi vidjeli da uz bilo koji mobilni telefon u serijskoj opremi dobivamo karticu od 1 GB, a kamoli čak dvije od po 1 GB. Samim time, omogućeno vam je raspodijeliti primjerice na to da vam jedan aparat bude mp3 player, dok će pak drugi služiti za pohranjivanje slika, videozapisa i ostalih datoteka. Također se dobiva i nekoliko punjača, a to su kućni punjač s nekoliko različitih strujnih adaptera, autopunjač i maleni mobilni punjač. Više o njemu možete pročitati u okviru. Kožna torbica i vezica nekima će odlično koristiti. Slušalice su pak već standard pri svakoj kupnji mobilnog uređaja.

Za muškarce i za žene

Uređaj je takvog dizajna i funkcija da će ga jednako poželjeti oba spola. Dodatne funkcije koje nudi daju nam za pravo reći kako je napravljen baš tako da zadivi što veći broj korisnika. Osim standardnih funkcija bluetootha za prijenos podataka, kalkulatora, alarma, preračunavanja valuta te preračunavanja težine i duljine, postoji još jedna funkcija koju smo najčešće imali prilike vidjeti u mobitelima namijenjenima ženama. Aplikacija Lifestyle omogućava izračun masnoće u tijelu, a tu su i brojač kalorija, brojač dopuštenog unosa dnevnih kalorija te mogućnost računanja plodnih dana (te početak i završetak menstrualnog ciklusa kod žena). Postoji i E-book čitač, što znači da je na uređaju moguće čitati knjige u elektronskom obliku.

Zasebni fotoaparati

Kako smo i rekli, svaki je uređaj napravljen zasebno te je samim time i očekivano da svaki ima svoj fotoaparat. Uključivanjem jedne strane gledat ćete kroz objektiv druge strane i obrnuto. Objektiv se nalazi na prednjoj strani svakog uređaja, što i objašnjava zašto je postupak slikanja takav. Razlučivost od 2 megapiksela radi zadovoljavajuće dobre fotografije na dnevnom svjetlu, no tu ćemo se opet dotaknuti zaslona. Da je napravljen nešto veći, slike bi se mogle bolje pregledavati na samom telefonu.

Zanimljiva kupnja

Cijena ovog uređaja iznosi 3281 kn. Na prvi pogled djeluje dosta, no uzmete li u obzir da ovo nije uređaj koji samo radi s dvije SIM kartice, već da su to dva zasebna uređaja, ispada da plaćate praktički 1650 kn po uređaju, što i nije pretjerano visoka cijena za sve ono što dobijete. Dva odlična uređaja koja dolaze s hrpom dodatne opreme zadivit će mnoge i natjerati na kupnju. Nema sumnje, ovaj korejski proizvođač opravdano je došao i na naše tržište.

Sad me zovi

Još nas je jedna stvar oduševila, a nismo je imali prilike vidjeti niti na jednom drugom telefonu koji smo testirali. Kod VIP-ove usluge "Sad me zovi" teško je prepoznati u tekstualnoj poruci čiji je broj, osim ako napamet ne znate broj koji je u pristigloj poruci. Kod Winda se u "Sad me zovi" tekstualnoj poruci kraj broja telefona koji je dostupan te ga možete ponovno nazvati u zagradi pojavi i ime kontakta iz vašeg imenika. Idealno rješenje koje je ostavilo na nas vrlo pozitivan utisak o ovom korejskom proizvođaču.

Punjenje bez struje

Zamislite odlazak na daleki put gdje naprosto ne znate hoćete li uspjeti uhvatiti negdje na aerodromu utičnicu za punjač. Još ako ste negdje zaista daleko, gdje strujne utičnice nisu kao kod nas, nećete se previše razveseliti. Ili pak idete u prirodu, na planinarenje. Wind Telecom uz ovaj uređaj isporučuje maleni mobilni punjač koji ima kapacitet za punjenje mobitela do tri puta, što u prosječnom korištenju mobilnog uređaja može biti dovoljno za više od tjedan dana korištenja. Nakon toga jedina stvar koju morate je napuniti mobilni punjač uključivanjem u struju putem kabela ili spajanjem na prijenosno računalo USB putem. Nevjerojatno korisni elektronski dodatak koji je uključen u originalnu opremu ovog uređaja. Mnogima će pomoći i olakšati život u uvjetima gdje nije sigurno hoće li moći napuniti svoj telefon.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1220885151.jpg

PLUS/MINUS

PLUS:
Funkcionalnost
Originalnost
Kvaliteta izrade
Bogata oprema
Odlične funkcije

MINUS:
Maleni zasloni
Tipkovnica

KONKURENCIJA

Samsung SGH-D880

Konkurent je jedino po tome što ima mogućnost rada s dvije SIM kartice istovremeno. U svemu ostalome uređaji se potpuno razlikuju.

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori